5 listopada 2019

Jak przesłać pieniądze do/z UK ?

Jeśli trafiłeś na tę stronę szukając odpowiedzi, to jest ona praktycznie taka sama, jak we wpisie TUTAJ.

W skrócie:

1. Duże kwoty i formalne przelewy najlepiej realizować z banku wykonując przelew SWIFT. Potrzebny będzie kod BIC banku (8 lub 11 znaków) oraz nr IBAN rachunku. Sugeruję wybór opcji kosztowej SHA. Kupując walutę w Alior Kantor, możesz ją przesłać SWIFT bez opłat - moja opinia o Alior Kantor jest TU.
2. Najszybciej płatności zrealizujesz z pomocą Revoluta, gdy nadawca i odbiorca posiadają tę aplikację. A warto! Do przelewu wystarczy numer telefonu! O Revolut pisałem pierwszy raz TU, to firma z UK.
3. Aplikacja karty Curve (opisana TUTAJ) zawiera funkcję SEND umożliwiająca wykonanie transferu ze swojej karty na kartę kogoś innego. Funkcji poświeciłem jej odrębny wpis TU. To odpowiednik przelewów pomiędzy użytkownikami. Funkcja działa bezpłatnie, a czas transferu zależy od wystawców kart: od godziny do kilku dni.
4. Jeśli nie chcesz korzystać z Revoluta, możesz skorzystać z aplikacji TransferGo (internetowa i mobilna) - opisałem ją TUTAJ. PS. W promocji dają 10 GBP. To także firma z UK...

Proponuję też trzymać się z dala od firm oferujących doręczenie gotówki. To XXI wiek, bez przelewów, konta i karty ani rusz!

1 komentarz: