Plan standard znany był z dość wysokiego (20 000 zł) z limitu przewalutowania i on ulega zmianie. Limit ten zmniejszy się do 5000 PLN miesięcznie. Opłata za przekroczenie tego limitu pozostanie na obecnym poziomie (0,5%), a Revolut poinformuje Cię, gdy dana czynność wymiany będzie jej podlegała.
W przypadku wymiany w weekendy rośnie marża na główne waluty — z 0,5% do 1% — aby zabezpieczyć się przed ryzykiem w przypadku zmian na rynku
Płatności na rzecz użytkowników Revolut, przelewy krajowe i przelewy w euro w ramach Jednolitego Obszaru Płatności w Euro, pozostają bezpłatne, ale... jeśli wykonasz inny przelew (w domyśle: spoza SEPA, ale nie SWIFT, np. w walucie kraju docelowego) na konto poza granicami swojego kraju, pierwsza płatność w danym miesiącu również pozostanie bezpłatna, ale do każdej kolejnej stosowana będzie opłata w wysokości 2,5 PLN. Jeśli wykonasz przelew do innego kraju w walucie innej niż krajowa tego kraju (w domyśle: poprzez SWIFT), opłata wyniesie 15 PLN za przelewy w USD (np. w dolarach amerykańskich do Brazylii) lub 25 PLN za przelew. (Informacja nie wskazuje jasno, co z przelewami walutowymi w kraju, ale obawiam się, że poza EUR będą realizowane przez SWIFT)
Zmiany te wejdą w życie 12 sierpnia 2020 r.
Jak widać, pojawiają się opłaty, a obszar bezpłatnego limitu spada. 5000 zł to nie tak wiele, gdy płacisz np. za rodzinną wycieczkę, i trochę dziwię się tu Revolutowi. Czy kryzys tak przycisnął firmę, że szuka dochodów? Niedawno firma przeprowadziła zwolnienia, o których trybie niezbyt pochlebne opinie czytałem na Twitterze, a które objęły także polskie biuro firmy. Zła atmosfera nie służy biznesowi, a wprowadzając ww. zmiany Revolut otwiera przestrzeń konkurencji.
Na szczęście, są też dobre wiadomości.
Co jeszcze się zmieniło ostatnio?
Pojawiła się aplikacja w wersji 7.7, ze zmienionym interfejsem. Może z niej korzystać - uwaga - milion klientów w Polsce i 10 milionów w całej Europie. Takie są oficjalne dane o użytkownikach.
Lokalne płatności w HUF na terenie Węgier stają się możliwe dzięki zastosowaniu przez Revolut konta HUF z lokalnym numerem rachunku. Sądzę, że to taki sam ruch, jak wcześniej w Polsce czy kilku innych krajach - dość wygodne rozwiązanie.
W części inwestycyjnej pojawił się handel surowcami, z początku było to złoto, a obecnie nowinka to srebro. Tylko że, jak mówi informacja, z wyjątkiem klientów Litwy, Polski, Węgier. Krótko mówiąc, pojawiły się metale dla wybrańców. Smutna dyskryminacja.
Jakiś tydzień temu Revolut zaproponował "tęczowe" wydanie swojej karty klientom z UK i obszaru euro, o ile ofiarują minimum 3.00 funty na organizację ILGA-Europe. Wydanie ma związek z Dniem Dumy LGBT.
Wprowadzono w Polsce program Rewards dla kart Premium i Metal. Dzięki temu klienci Revolut uzyskali dostęp do zniżek, rabatów i zwrotu gotówki zakupów produktów i usług znanych marek, między innymi: W.KRUK, Wittchen, SMYK. Sephora, New Balance, The Body Shop. Podobno wykorzystano uczenie maszynowe, by na podstawie naszych zakupów oferować rabaty. Nie mam planu premium, ale wyczytałem, że w apce w zakładce Widżety jest opcja Nagrody. Tam powinna być lista kodów zniżkowych do użycia. Otrzymany kod należy wykorzystać w trakcie dokonywania płatności. Jeśli kod zniżkowy nie jest widoczny, ale w aplikacji jest informacja o zniżce, to powinna być automatycznie naliczona w trakcie płatności kartą Revolut. Sprostowałem tę informację w nowym wpisie: Jak działa Revolut Rewards?
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz