15 września 2020

Jak wybrać plan Twisto? Czas na decyzję!

Jeśli nie wiesz, czym jest Twisto, zacznij od wpisu TUTAJ.

Twisto wprowadził plany (pakiety usług) do swojej oferty i płatności za jeden z nich, domyślny, o nazwie Space, związany z użyciem fizycznej karty i usługami wokół niej.
Drugi, darmowy, o nazwie Online umożliwia płatności w sieci wirtualną kartą. Oba plany gwarantują dostęp do aplikacji Twisto, konta online, 45-cio dniowego limitu kredytowego, przesunięcia płatności na kolejny miesiąc i rat (dla osób z sublimitem ratalnym). Zgodnie z informacją na stronie Twisto, oba dają też cashback. Funkcji tej poświęciłem oddzielny wpis TUTAJ. Nowe plany formalnie zaczną obowiązywać od 14 września, przy czym naliczanie opłat rozpocznie się w październiku (opłata zostanie doliczona do październikowego rachunku), więc do zmiany planu na darmowy zostało mało czasu.
Jeśli klienci nie zrobią nic, automatycznie będą w płatnym planie Space, który kosztuje 9,99 zł miesięcznie.

Czy warto zmienić plan na darmowy?

Można obejść ograniczenie planu Online, jakim jest użycie fizycznej karty. Wystarczy do tego celu użyć innego rozwiązania fintechowego: karty Curve. Karta Curve działa jak "przejściówka" czy też adapter, do innych kart. Więcej o karcie Curve pisałem TUTAJ (przy okazji ; nadal nowy klient może dostać 5 GBP)

Podpinamy pod kartę Curve wirtualną kartę Twisto i mamy możliwość płacenia w fizycznych sklepach. To rozwiązuje też problem przewalutowań i pozwala się cieszyć kredytową funkcją Twisto.
Dodajmy: bardzo kosztowną jako narzędzie ratalne, ale być może jedyną dla osób, którym banki odmawiają kredytówek.

Nie zmienia to faktu, że w planie Online nie dostaniemy funkcji dzielenia rachunku (split). Co do kursów wymiany walut, nawet w płatnym planie są dostępne do wydatków na 3000 zł, powyżej wymiana walut zostanie dociążona prowizją 3%. To kwota limitu dość niska, biorąc pod uwagę opłatę za kartę.

Nie zdziwię się więc, jeśli jednak część osób zrezygnuje z płatnego planu Space albo zechce go czasowo wyłączyć.

Jak to zrobić?

Wchodzimy poprzez stronę internetową w ustawienia uzytkownika. Na zakładce Moje Twisto, po prawej stronie ekranu jest panel z opcją:

Przyciskiem "zmień plan" zmieniamy na Online i wówczas na zakładce Plan taryfowy mamy taki widok:
Gdybyscie zmienili zdanie: Twisto obiecuje, że zmiana planu będzie możliwa w dowolnym momencie przez aplikację i konto online. Na chwilę redagowania tekstu w aplikacji mobilnej na Androida jednak takiej opcji nie widzę, ale od innych użytkowników słyszałem, że na iOS już jest, więc pewnie lada moment się pojawi i tu.
Jak to ma działać: jeśli w trakcie miesiąca zdecydujesz się na plan Space, to zmiana nastąpi od razu, a opłata zostanie naliczona jedynie proporcjonalnie. Jeśli zaś zdecydujesz się na przejście z planu Space na plan Online, zmiana nastąpi od pierwszego dnia następnego miesiąca kalendarzowego.

Dla nowych uzytkowników Twisto oferuje przez 3 miesiące plan Space bez opłat, a obecnie ma promocję, 20 zł premii na start. Warunkiem otrzymania premii jest pozytywna weryfikacja i wykonaniu jednej transakcji kartą (wirtualną lub fizyczną). Uwaga: obowiązuje limit 5000 wniosków w promocji.

LINK DO REJESTRACJI Z BONUSEM

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza