7 października 2018

Konto 360 stopni w Millennium - opinia, promocja

Wpis ma charakter afiliacyjny, zawiera subiektywną opinię o koncie.

Ogólnie

Konto w banku Millennium mam od dawna i jest ono dla mnie podstawowym rachunkiem do płatności. Początkowo zakładałem je jako Dobre Konto, teraz funkcjonuje jako Konto 360 stopni. Zasady w tym czasie uległy nieco zmianom. Konto jest warunkowo bezpłatne, tzn. prowadzenie i obsługa karty debetowej są bezpłatne, o ile na konto wpływa co miesiąc z zewnątrz przynajmniej 1000 zł oraz choć raz w miesiącu zapłacimy kartą lub BLIKiem. Gdybym nie spełnił tych warunków, płaciłbym 8 zł opłaty miesięcznej za prowadzenie konta oraz 7 zł za obsługę karty, a do tego jeszcze 1 zł prowizji za wypłatę z bankomatów BZ WBK i Planet Cash/Cash4You i 5 zł za wypłaty z innych sieci w kraju. Tylko wypłaty z bankomatów Millennium są darmowe bezwarunkowo.

Zalety

Warunki ww. łatwo spełniam, bo płatności to mocna strona banku, szczególnie w wersji mobilnej i aplikacji przeglądarkowej. Przelewy często wykonywane można zapisywać używając skrótowych symboli. BLIK w aplikacji mobilnej mocno przypadł mi do gustu i jest teraz moim najczęstszym sposobem płacenia w Internecie. Kartą posługuję się w sklepach płacąc zbliżeniowo oraz korzystam z bankomatów każdej sieci - bo po spełnieniu warunków są bezpłatne. I mam nadzieję, że tak pozostanie, bo inaczej rozważałbym rozstanie z bankiem.

BLIK to mocna strona aplikacji mobilnej, która ogólnie zresztą nie sprawia problemów i jest dość bogata funkcjonalnie. Przelewy nią wykonywane są limitowane do 1000zł. Ograniczenie to oczywiście nie dotyczy lokat i zasilania konta oszczędnościowego. Można tu skanować kody kreskowe z faktur, by je opłacić, jest integracja z moBilet - zakup biletów komunikacji miejskiej i parkingowych. Jest w końcu menedżer finansów, pokazujący wydatki podzielone na rodzaje. Można też wykupić ubezpieczenie komunikacyjne, choć nie jest to to tania opcja.

Oczywiście jeszcze więcej funkcji oferuje aplikacja internetowa. Dla mnie ważne jest, że obie są rozwijane (co w przypadku wielu innych banków odbywa się w ślimaczym tempie) i funkcji przybywa. Do tego byłem zaskoczony, jak sprawnie i kompetentnie odpowiedziano na moje pytania i uwagi wysłane z aplikacji. Takiej kompetencji życzyłbym sobie gdzie indziej również.

Konto osobiste to również łatwy dostęp i operowanie kontem oszczędnościowym Profit. A tu akurat Millennium ma ciągle powracające promocje na nowe środki, o których zresztą informuję w oddzielnym wpisie. Jest to bez wątpienia od lat jeden z liderów zestawień kont oszczędnościowych! Choćby z tego powodu warto rozważyć założenie Konta 360 stopni. Nie bez znaczenia jest też tu dla mnie fakt, że bank nie ma problemów z osiąganiem zysku i wskaźnikami kapitałowymi.

Wady

Placówki banku w mojej okolicy pracują praktycznie do 16:30, co utrudnia mi kontakt. Klientów sporo, bywają kolejki. Na szczęście rzadko muszę odwiedzać placówkę.
Druga wada to kursy walut i wysokie prowizje za transakcje zagraniczne - kartami w złotówkach chyba nieprędko będę płacić w walucie! Dla osób bardziej zamożnych niewielką wadą może być limit dzienny przelewów do 50 tys. zł. Są na niego jednak sposobu - przelewy można zlecać wcześniej wskazując właściwą datę wykonania.

PROMOCJA

I na koniec akcja promocyjna. Bank uruchomił program "Lubie, to polecam" w którym są nagrody. Wystarczy polecić konto nowemu klientowi, czyli takiemu, który nie był stroną umowy z bankiem w ciągu ostatniego roku - nic go z nim nie łączyło. Zarówno polecający i nowy klient powinni także wyrazić zgody marketingowe. Jeśli nowy klient z polecenia w ciągu 30 dni wyda łącznie na towary i usługi 360 zł kartą lub BLIKiem, to zarówno zaproszony jak i polecający dostają do wyboru jedną z nagród:

  • 4 kody wymienne na bilety do kin: Multikino (2D) lub Helios (2D/3D), ważne 60 dni
  • bon podarunkowy o wartości 80 zł do empik.com, ważny 60 dni
  • kartę upominkową o wartości 80 zł do zalando.pl, ważna bezterminowo
  • premię w wysokości 10% płatności kartą i BLIKiem - funkcjonuje przez 3 miesiące, do 30 zł miesięcznie - czyli maksymalnie 90 zł
  • lokatę „lubię to polecam” z oprocentowaniem aż 4% na 3 miesiące, dla kwoty od 500 zł do 10 tys. zł, nieodnawialna

Promocja jest całkiem fajna, trzeba tylko pamiętać, by w procesie zakładania wskazać czyjś kod polecający. Jeśli uznacie, że to mój wpis Wam pomógł podjąć decyzję o założeniu konta, to będzie mi miło, jeśli podacie mój kod: 22920544. Dziękuję!

LINK DO STRONY ZAKŁADANIA KONTA
w PROGRAMIE "LUBIĘ TO POLECAM"

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz